14.12.2021 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Druhý ročník primátorské potravinové sbírky

Letošní ročník primátorské potravinové sbírky, který se koná 16. prosince, naváže na loňský rok, kdy se konala historicky poprvé. Tehdy se pro lidi v nouzi podařilo vybrat 1200 kilogramů trvanlivých potravin a hygienického zboží. Na transparentní účet navíc lidé přispěli téměř 45 tisíc korun. Letošní ročník se stejně jako minulý rok uskuteční před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí a pod záštitou primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba. Informovalo o tom tiskové oddělení Magistrátu hlavního města Prahy.

Před budovu Nové radnice na pražské Mariánské náměstí lze od 10:00 do 18:00 hodin přinést trvanlivé potraviny, dětské pleny nebo hygienické výrobky. Přispět bude možné i finančním darem na transparentní účet 2301898773/2010 Nadačního fondu humanitární pomoci, který poslouží k nákupu potravin. „Pandemie se podepisuje na životech nás všech – ať už na zdraví, psychice, nebo financích. Přál bych si, abychom v sobě hlavně před Vánoci byli schopni najít kus laskavosti k sobě i lidem kolem. Je to cesta, jak si v těžkých časech udržet aspoň v rámci možností dobrou náladu. I drobný dar tak může ve svém důsledku pomoci hned dvakrát – jak obdarovanému, tak i darujícímu. Pokud jenom trochu můžete, zkuste to,“ vyzývá Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.  Sbírku pořádá Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha, která se postará o rozdělení výtěžku z akce mezi lidi v nouzi, jako jsou například lidé bez domova či senioři.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down