Ekonomickým ředitelem Lesů ČR je jejich bývalý generální ředitel Szórád

Ekonomickým ředitelem státního podniku Lesy České republiky (LČR) bude od 1. ledna 2023 Daniel Szórád (51). V letech 2014 až 2018 byl Szórád generálním ředitelem podniku. Podnik to uvedl v závěru loňského roku v tiskové zprávě. Od února 2019 je Szórád ředitelem divize Morava lesnické společnosti LST z Trhanova na Domažlicku. V nedávném výběrovém řízení se ucházel o místo generálního ředitele LČR.

Szóráda do funkce ekonomického ředitele jmenuje bez výběrového řízení generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík. "Rozhodl jsem se po pečlivé úvaze. Pozice ekonomického ředitele je spojena s řešením řady úkolů, které nelze odkládat, a po mém jmenování zůstala neobsazená. Přímo jsem tedy oslovil několik adeptů. Zásadní byla detailní znalost státního podniku i lesního hospodářství a dlouholetá ekonomická a manažerská praxe," uvedl Šafařík.

Dalibor Šafařík vede státní podnik od 14. prosince, do té doby byl ekonomickým ředitelem.

Szórád, který v minulosti působil na několika vedoucích manažerských pozicích v soukromém sektoru, bude u Lesů ČR řídit také investice včetně nového systému investičního controllingu, plánování, rozborů i správy finančních aktiv. "Očekávám od něj profesionální, tedy úspěšné a rychlé řešení i splnění zadaných úkolů," uvedl Šafařík. Řízením ekonomického úseku je zatím pověřen vedoucí odboru daní a účetnictví Jaroslav Peštuka.

Hospodářské noviny na konci listopadu napsaly, že Szórád byl nejúspěšnějším kandidátem v tendru ministerstva zemědělství na místo generálního ředitele LČR. Byl podle deníku také favoritem šéfa lidovců Mariana Jurečky, odmítly ho ale ostatní vládní strany.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down