19.12.2016 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EU prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce července

Evropská unie prodloužila do 31. července 2017 hospodářské sankce vůči Rusku. Členské země tak nyní v praxi uskutečnily rozhodnutí, které padlo už ve čtvrtek na prosincovém summitu EU, plyne z tiskové zprávy Rady EU.

Opatření zakazují do Ruska vyvážet některé technologie například pro těžbu ropy, ale především omezují vstup ruských firem a bank na finanční trhy. Unie je zavedla 31. července 2014 původně na rok jako reakci na destabilizující postup Ruska v ukrajinské krizi. V září téhož roku byly zpřísněny.

Loni v březnu summit EU svázal tyto sankce s pokrokem při plnění mírových dohod z Minsku, které měly být naplněny do konce roku. To se však nestalo, a tak sankce byly několikrát prodlouženy.

O slabém pokroku při plnění dohod informovali prosincový summit unie minulý čtvrtek německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident François Hollande. Jejich diskuse podle dnešní tiskové zprávy "připravila půdu pro prodloužení sankcí" o dalšího půl roku. Polsko přitom podle diplomatů navrhovalo opatření prodloužit dokonce o rok. Příslušné rozhodnutí bylo dnes přijato v takzvané písemné proceduře a právně začne platit po zveřejnění v unijním věstníku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down