Experti ze 46 zemí začínají hodnotit vína na brněnském výstavišti

Na brněnském výstavišti začíná putovní mezinárodní vinařská soutěž Concours Mondial de Bruxelles. Soutěž se každý rok koná v jiné zemi, loni se uskutečnila ve Švýcarsku, 250 hodnotitelů ze 46 zemí bude až do neděle hodnotit 8500 vzorků vín z celého světa.

Hostitelem soutěže je Jihomoravský kraj, jenž o zajištění soutěže požádal Vinařský fond, který na ní spolupracuje se Svazem vinařů a Národním vinařským centrem. Původně se prestižní klání mělo konat na přelomu dubna a května, kvůli pandemii koronaviru byl ale termín přesunut na podzim. Při degustaci v 51 komisích budou navíc platit zvýšená hygienická opatření.
"To, že se akce koná na našem území, pomůže rozšířit a zvýšit známost kvality vín z Moravy a Čech, nejen v naší zemi, ale také po celém světě. Členy komisí jsou z velké části novináři z odborných periodik, což pro Českou republiku znamená reklamu na světovém vinařském trhu," uvedl ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec.
Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé uskutečnila v roce 1994. V prvních letech se hodnocení konalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní, akce se koná ve významných vinařských regionech Evropy. Uskutečnila se například v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě nebo v Aiglé (Švýcarsko).*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down