15.05.2019 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farma Klínec funguje i jako vesnická minizoo

V rámci projektu Poznej svého farmáře se 15. června představí Farma Klínec ve Středočeském kraji. Tam podle jejího zástupce Adolfa Trachty zájemci uvidí výrobu kravských a kozích sýrů. Farmáři hospodaří na 40 hektarech. Na farmě se chová skot na maso i na mléko a kozy. Farma navíc funguje jako vesnická minizoo.

Před tímto termínem dne 8. června otevře svá vrata Levandulový statek Bezděkov v Olomouckém kraji.  Farma Klíč v Jihomoravském kraji se bude prezentovat 6. července, Statek u Macháčků v Libereckém kraji 20. Července a Biofarma Slunečná v Jihočeském kraji 10. Srpna. Královéhradecký kraj bude zastupovat Farma Sokol, která se návštěvníkům otevře 17. srpna, Farma Bezdínek v Moravskoslezském kraji se představí 14. září a projekt v letošním roce zakončí Farma Lidečko ve Zlínském kraji 5. října. Náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce zemědělství a potravinářství Jindřich Fialka uvedl, že návštěvníci se na vybraných farmách mohou seznámit s výrobou potravin a zemědělským hospodařením. Na místě se spolu s hostitelskou farmou představí další chovatelé a pěstitelé z okolí a nabídnou své produkty. V nabídce je většinou kravské, ovčí nebo kozí mléko a mléčné výrobky, med, pečivo, uzeniny, ovoce a zelenina apod. Lidé mohou přímo na místě ochutnat tyto výrobky a najít svého farmáře poblíž svého bydliště a pravidelně u něj nakupovat.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down