Farmářské trhy v Praze se znovu otevřou 25. dubna

Spolek Archetyp, který v Praze provozuje farmářská tržiště, je v reakci na uvolnění vládních opatření opět zahájí v sobotu 25. dubna na náplavce na Rašínově nábřeží a na Kubánském náměstí. Následovat budou 2. května trhy Heřmaňák na Řezáčové náměstí. Spolek o tom informoval v tiskové zprávě. Vláda rozhodla, že trhy budou moci znovu fungovat od pondělí 20. dubna. Tržiště jsou podobně jako jiné obchody kvůli koronaviru zavřená vládním nařízením od poloviny března.

"Co se frekvence konání trhů týče, od 25. dubna budou farmáři zákazníkům k dispozici v běžném režimu, tedy farmářský trh Kubáň bude otevřený v úterý, čtvrtek a sobotu, trhy Heřmaňák a Náplavka v sobotu," uvedl provozovatel trhů Jiří Sedláček.
Dodal, že na trzích nebudou stánky s občerstvením na místě ani pouliční umělci. "Na Kubáni by mohlo být 10 až 15 stánků, na Heřmaňáku zhruba stejný počet a na náplavce kolem 60 stánků," doplnil Sedláček. Stánky budou podle něj nabízet především základní potraviny jako pečivo, uzeniny, vejce, mléčné výrobky, ryby, ovoce a zeleninu. "Postupně budeme přidávat doplňková řemesla a pak i občerstvení, ovšem výhradně k odnosu domů, jako to mají například restaurační okénka," vysvětlil. Dodal, že k běžnému provozu by se trhy mohly vrátit začátkem prázdnin.
Asociace farmářských tržišť, které Sedláček předsedá, podle něj od února pracovala na bezpečnostních pravidlech a doporučeních pro stánkaře. Těmi vláda podmínila znovuotevření tržišť. Mezi pravidla patří například dvoumetrové odstupy mezi zákazníky nebo odstupy mezi stánky. Každý stánek bude mít také omyvatelný a dezinfikovatelný pult s dezinfekcí, která bude k dispozici i zákazníkům.
Vláda o plánu znovu umožnit pořádání farmářských trhů informovala v úterý, jedná se o jeden z prvních kroků plánovaného uvolnění krizových opatření. Za dodržování hygienických pravidel bude odpovídat provozovatel.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down