Fond vydává další rozhodnutí na další tři podopatření agroenvironmentálně-klimatického opatření

Dnešním dnem začíná Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vydávat rozhodnutí na další tři podopatření agroenvironmentálně-klimatického opatření. Jde o podporu na zatravňování orné půdy, ochranu čejky chocholaté a zatravňování drah soustředěného odtoku. Celkem je pro tyto žadatele připraveno přes 90 milionů korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková. O podporu na zatravňování orné půdy zažádalo 1185 zemědělců, pro něž je vyčleněna částka 86,3 milionu korun. Na ochranu čejky chocholaté obdržel SZIF 26 žádostí, na které bude vyplaceno 3,5 milionu korun, a o zatravňování drah soustředěného odtoku žádalo pět zemědělců, kteří celkem obdrží 0,75 milionu korun.

Dotace na agroenvironmentálně-klimatické opatření (AEKO), které spadá do Programu rozvoje venkova, jsou určeny pro zemědělce, kteří svým hospodařením chrání a zlepšují životní prostředí na zemědělské půdě. Podopatření Zatravňování orné půdy a Zatravňování drah soustředěného odtoku podporují převod orné půdy na travní porost v ohrožených oblastech, v ochranných pásmech vodních zdrojů nebo v místech, kde je nutné zpomalit povrchový odtok vody z orné půdy. Ochrana čejky chocholaté a dalších druhů ptáků vázaných na ornou půdu cílí na ochranu jejich hnízdišť především v době rozmnožování. „Pro výplatu uvedených podpor je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva odvolání. Upozorňujeme žadatele, že vzdání se práva odvolání je nutné podat až po obdržení rozhodnutí,“ upozornila Nováková. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz/JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down