Fond vydává další rozhodnutí v rámci dalších tří dotačních titulů

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začal vydávat rozhodnutí v rámci dalších tří dotačních titulů. Od 8. ledna to jsou rozhodnutí na Přechodné vnitrostátní podpory, od 11. ledna rozhodnutí na VCS - telata masného typu a od 13. ledna bude zahájeno vydávání rozhodnutí na greening. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Lenka Rezková.

Greening je nedílnou součástí nejrozšířenější zemědělské dotace SAPS, tedy Jednotné platby na plochu. V roce 2020 si o ni zažádalo přes 30 tisíc zemědělců, mezi které bude rozděleno 7,13 miliardy korun. Sazba je 2013,64 koruny na hektar. Přechodné vnitrostátní podpory jsou doplňkové platby poskytované k Jednotné platbě na plochu (SAPS), jsou plně hrazeny z rozpočtu České republiky. Poskytují se na zemědělskou půdu, přežvýkavce, chmel, brambory na výrobu škrobu, krávy bez tržní produkce mléka, ovce a kozy. Celkem je na podporu vyčleněno 542,1 milionu korun. Dotace na VCS - telata masného typu jsou jednou z Dobrovolných podpor vázaných na produkci. Ty se zaměřují na citlivé sektory, které se potýkají s nějakými obtížemi, jsou ale důležité z hospodářských, sociálních nebo jiných důvodů. O dotaci na masná telata si požádalo 6488 žadatelů, rozdělí se mezi ně přes 690 milionů korun. Aktuální sazba je 8852,41 koruny na VDJ. Toto dotační opatření podporuje chovatele masných telat. Žádost si mohou podat na masná telata narozená na jejich hospodářství v období od 1. dubna roku předcházejícího podání žádosti do 31. března roku podání žádosti. „Žadatelé se mohou pro urychlení výplat vzdát práva na odvolání. To je možné provést přes Portál farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“, který je na webových stránkách www.szif.cz,“ doplnila Rezková s tím, že SZIF zasílá rozhodnutí o poskytnutí dotace primárně do datových schránek, nebo na Portál farmáře.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down