Fond vydává další rozhodnutí

Od dnešního dne vydává Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) rozhodnutí na další tři podopatření agroenvironmentálně-klimatického opatření: zatravňování orné půdy, zatravňování drah soustředěného odtoku a ochrana čejky chocholaté. Mezi žadatele o uvedené dotace bude rozděleno téměř 108 milionů korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Dotace na agroenvironmentálně-klimatické opatření (AEKO) je součástí Programu rozvoje venkova. Motivuje zemědělce k ochraně a zlepšení životního prostředí na zemědělské půdě. Opatření podporuje zachování obhospodařovaných území vysoké přírodní hodnoty, přírodních zdrojů, biologické rozmanitosti a údržbu krajiny.
Na zatravňování orné půdy, jehož cílem je zpomalit povrchový odtok vody z orné půdy, zvýšit retenci vody a snížit riziko eroze půdy, obdržel SZIF 1418 žádostí, na které bude vyplaceno přibližně 102 milionů korun. Stejně tak i další podopatření zatravňování drah soustředěného odtoku se podílí na snížení eroze půdy a splachů ornice do vod. O tuto dotaci si požádalo pět zemědělců, pro něž je vyčleněna částka 700 tisíc korun. Ochrana čejky chocholaté slouží k ochraně hnízdiště tohoto druhu a dalších druhů ptáků hnízdících v zemědělské krajině. Požádalo si o ni 36 zemědělců, kteří celkem obdrží přibližně pět milionů korun. „Pro výplatu uvedených podpor je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva odvolání. Upozorňujeme žadatele, že vzdání se práva odvolání je nutné podat až po obdržení rozhodnutí,“ zdůraznila Nováková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down