Fond vydává rozhodnutí k dotacím na ovoce

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začal ode včerejšího dne vydávat rozhodnutí k dotacím na produkci ovocných druhů s vysokou a velmi vysokou pracností. Mezi pěstitele, kteří podali žádost v loňském roce, bude rozdělena podpora ve výši přes 95 milionů korun. Informovala o tom tisková mluvčí fondu Lenka Rezková.

O dotaci na produkci ovocných druhů s vysokou pracností požádalo v roce 2019 celkem 315 zájemců, mezi něž bude rozdělena částka ve výši 27 240 870 korun. Záměrem dotačního titulu je podpořit pěstitele, kteří se věnují produkci ovocných stromů a keřů s vysokou pracností, jako jsou slivoň švestka, broskvoň, višeň, rybíz černý a červený, maliník či jahodník. K dotaci na produkci ovocných druhů s velmi vysokou pracností bylo za loňský rok podáno 304 žádostí. Zájemcům bude rozdělena částka ve výši 68 313 707 korun. Účelem tohoto dotačního opatření je podpora pěstitelů ovocných druhů s velmi vysokou pracností, kterými jsou jabloň, hrušeň, meruňka a třešeň. Tato dotační opatření spadají pod Dobrovolné podpory vázané na produkci (VCS) v rámci Přímých plateb. Žádosti se podávají prostřednictvím Jednotné žádosti. Informace o výpočtu platby lze nalézt v Příručce pro žadatele pro rok 2019, která je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JŽ, v sekci „Ke stažení“, ve složce „Metodiky a příručky“. Dotaci je možné poskytnout pouze na základě pravomocného rozhodnutí. "Výplatu lze urychlit vzdáním se práva na odvolání. Tento právní úkon je však třeba učinit teprve po obdržení rozhodnutí. Dřívější podání nemá právní účinek. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JŽ, v sekci „Ke stažení“, ve složce „Jednotná žádost“," upozornila Rezková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down