Fond vydává rozhodnutí na produkci zeleniny

Od 5. února Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vydává rozhodnutí na zeleninu s vysokou a s velmi vysokou pracností. Jedná se o dvě samostatné platby v rámci Dobrovolných podpor vázaných na produkci (VCS), o které se žádalo v loňském roce. Na obě dotace SZIF obdržel 431 žádostí, celkem je vyčleněno přes 96 milionů korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Společná zemědělská politika pro období 2014–2020 rozšířila výčet citlivých komodit, na které poskytuje dotace, a ve srovnání s předchozím obdobím na ně zároveň vynakládá více prostředků. Právě zeleninové druhy s vysokou pracností a velmi vysokou pracností mezi tyto komodity patří. Na podporu produkce zeleninových druhů s vysokou pracností je konkrétně vyčleněno 13,2 milionu korun, částka bude rozdělena mezi 132 žadatelů. Záměrem této dotace je podpora zemědělců, kteří pěstují vybrané druhy luskové, plodové a listové zeleniny. Sazba je 4083,80 Kč na hektar. V případě produkce zeleniny s velmi vysokou pracností je na podporu určeno 83 milionů korun. Cílem tohoto dotačního titulu, o který zažádalo 299 zemědělců, je podpora pěstování vybraných druhů košťálové, kořenové, plodové, cibulové, listové a stonkové zeleniny. Sazba je 11 462,28 Kč na hektar.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down