Fond vydává rozhodnutí na telata masného typu

Státní  zemědělský  intervenční  fond  (SZIF)  začíná  vydávat rozhodnutí na dobrovolnou podporu vázanou na produkci (VCS) – telata masného typu. Mezi  6539  žadatelů  o dotaci se rozdělí  přes 628 milionů korun. Aktuální sazba je 7979,53  koruny  na  velkou  dobytčí  jednotku  (VDJ).  Podpora  se  vztahuje  na  telata narozená v období od 1. dubna 2020 do 31. března 2021. Informovalo o tom tiskové oddělení SZIF.

Dobrovolné  podpory  vázané  na  produkci  se  zaměřují  na  citlivé  sektory,  které  se  potýkají s obtížemi a jsou důležité z hospodářských, sociálních nebo jiných důvodů. Toto dotační opatření podporuje chovatele masných telat. Pro urychlení výplat se žadatelé mohou vzdát práva na odvolání. Mohou tak učinit přes Portál farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář Prohlášení o vzdání se práva na odvolání, který je na webových stránkách www.szif.cz/cs/jednotna-zadost, v sekci Ke stažení, ve složce Jednotná žádost. SZIF zasílá  rozhodnutí  o  poskytnutí  dotace  primárně  do  datových  schránek,  nebo  na  Portál farmáře. Pouze  v případě, že  žadatel nemá datovou schránku, ani přístup k účtu na Portálu farmáře, doručí mu rozhodnutí pošta. Žadatelé, kteří potřebují obnovit přístup do Portálu farmáře SZIF/eAgri, najdou potřebné informace na https://www.szif.cz/cs/faq, dodalo tiskové oddělení SZIF.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down