Fond vydává rozhodnutí pro pěstitele ovoce

Od 18. března vydává Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) rozhodnutí pro pěstitele ovoce. Jedná se o dvě podpory v rámci dobrovolných podpor vázaných na produkci (VCS), a to produkci ovocných druhů s vysokou a velmi vysokou pracností. Pro žadatele je připraveno 95 milionů korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Podpory na produkci ovocných druhů s vysokou a velmi vysokou pracností spadají pod dobrovolné podpory vázané na produkci, o které se žádá prostřednictvím jednotné žádosti. Dotace se poskytují na sady vysázené v kalendářním roce 1995 a později, žádat lze na minimální plochu jeden hektar jako součet pěstebních ploch. Podpora na produkci ovocných druhů s velmi vysokou pracností je určena pěstitelům jabloní, hrušní, meruněk nebo třešní. O tuto dotaci požádalo v loňském roce 303 zemědělců, pro které je určeno téměř 68 milionů korun. Letošní sazba je 12 071,29 koruny na hektar. Podpora na produkci ovocných druhů s vysokou pracností cílí na zemědělce, kteří pěstují slivoň švestku (kromě myrobalánu), broskvoň, višeň, rybíz černý a červený, maliník či jahodník. SZIF obdržel 313 žádostí a celkově se mezi tyto pěstitele rozdělí přes 27 milionů korun. Sazba na uvedenou dotaci je 8022,59 koruny na hektar. "Pro výplatu uvedených podpor je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva odvolání," upozornila Nováková s tím, že vzdání se práva odvolání je nutné podat až po obdržení rozhodnutí. Formulář Prohlášení o vzdání se práva odvolání je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost, dodala.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down