Fond začíná vyplácet další tři dotace

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) spouští vydávání rozhodnutí na další tři dotace v rámci Dobrovolných podpor vázaných na produkci. Jde o bílkovinné plodiny, konzumní brambory a chmel. Celkem díky těmto dotacím poputuje k zemědělcům 613,3 milionu korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Lenka Rezková.

Dobrovolná podpora vázaná na produkci (VCS) směřuje k citlivým sektorům, které čelí určitým obtížím. Zároveň jsou důležité z hospodářských, sociálních nebo jiných důvodů. Patří sem mimo jiné produkce bílkovinných plodin, konzumních brambor a chmele. Výše dotace se odvíjí od rozlohy plochy (minimum je jeden hektar). O podporu na bílkovinné plodiny prostřednictvím Jednotné žádosti 2020 požádalo 6 490 žadatelů, dostanou celkem 475,38 milionu korun. Na produkci konzumních brambor půjde 51,08 milionu korun, o tuto podporu si u fondu zažádalo celkem 744 pěstitelů. Žádost o dotaci na chmel podalo 123 zemědělců, a rozdělí se mezi ně 86,84 milionů korun. Přesný přehled sazeb je k dispozici v Příručce pro žadatele 2021, umístěné na webových stránkách www.szif.cz. "Žadatelé se mohou pro urychlení výplat vzdát práva na odvolání. To je možné provést přes Portál farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“, který je na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost," zdůraznila Rezková s tím, že SZIF zasílá rozhodnutí o poskytnutí dotace primárně do datových schránek nebo na Portál farmáře. Pouze v případě, že žadatel nemá datovou schránku ani přístup k účtu na Portálu farmáře, doručí mu rozhodnutí pošta. "Žadatelé, kteří potřebují obnovit přístup do Portálu farmáře SZIF/eAgri, najdou potřebné informace na https://www.szif.cz/cs/faq," doplnila mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down