Greenpeace dala trestní oznámení na LČR kvůli kácení, státní podnik to odmítá

Ekologická organizace Greenpeace podala ke státnímu zastupitelství v Mostě trestní oznámení na státní podnik Lesy ČR (LČR), které podle ní nelegálně kácely v lesích u Litvínova. Lesy ČR, které spravují téměř polovinu lesů v zemi, v reakci porušení zákona odmítly. Podle Greenpeace tam mohl být spáchán trestný čin poškození lesa, za který hrozí až dva roky vězení nebo zákaz činnosti, informoval mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek v tiskové zprávě. LČR dříve uvedly, že nastala chyba.

Státní podnik Lesy ČR podle ekologické organizace bez povolení vykácel několik hektarů lesa v evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří. O povolení si podnik zažádal v prosinci 2020, nepočkal ale na jeho vydání. Greenpeace se kvůli tomu již před rokem obrátilo na Českou inspekci životního prostředí. Mluvčí LČR Eva Jouklová uvedla, že podání Greenpeace nemají k dispozici. "Až nám bude doručeno, rádi se k němu vyjádříme. K východnímu Krušnohoří mohu jen zopakovat, že jsme zákon neporušili. Postupovali jsme velmi šetrně podle schváleného lesního hospodářského plánu," uvedla mluvčí. I staré bukové porosty je podle podniku třeba uvolňovat a dát prostor přirozeně se obnovujícím původním druhům dřevin s převahou buku a jiných listnáčů. "Jde nám o stabilitu porostu," uvedla mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down