Hamé zahájí v příštím týdnu výkup jablek od drobných pěstitelů

Potravinářská společnost Hamé se sídlem v Kunovicích na Uherskohradišťsku zahájí v příštím týdnu výkup jablek od drobných pěstitelů. Lidé budou moci ovoce odevzdávat v jejím závodě Fruta v Podivíně na Břeclavsku. Na dotaz to uvedl mluvčí společnosti Milan Linka.

Loni se výkupní cena jablek od malopěstitelů pohybovala díky vynikající úrodě pouze kolem dvou korun za kilogram, výkupy zahájilo Hamé už v srpnu. Letos je ale úroda jablek podstatně skromnější, což se pravděpodobně na výkupních cenách projeví. "Očekáváme jejich zvýšení. Kvalita jablek bude letos špatná kvůli extrémním výkyvům počasí a červivosti," uvedl Linka.
Hamé podle něj letos plánuje od pěstitelů vykoupit 500 tun jablek, které využije k výrobě džemů, a dalších 2000 tun potřebných k výrobě kojeneckých výživ. Jablka firma využívá také do ovocných náplní. Drobní pěstitelé jablek však pokryjí pouze část potřeb společnosti, ovoce získává především od velkopěstitelů, povětšinou z tuzemska.
Hamé má v České republice a na Slovensku významnou pozici na trhu paštik, hotových jídel, kečupů, konzervované zeleniny, džemů a dětské výživy. Mezi nejznámější značky firmy patří Májka, Znojmia a Otma, exportuje do více než 40 zemí. Čisté tržby Hamé loni v pololetí meziročně vzrostly o 6,8 procenta na 2,65 miliardy korun. Tržby za celý loňský rok firma zatím oficiálně nezveřejnila.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down