18.03.2015 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce uzavřela další provozovny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela při svých kontrolách další dvě hospody v Horšovském Týně a v Plzni a jednu prodejnu potravin v Horkách u Čáslavi kvůli nedodržení hygienických předpisů. Povoluje je znovu otevřít až poté, co provozovatelé všechny závady odstraní, informoval v tiskové zprávě mluvčí Pavel Kopřiva.

V Horšovském Týně na Domažlicku musel majitel zavřít Hernu-bar Monaco Nonstop. "V baru netekla teplá voda, takže nebylo možné řádně umývat výčepní sklo. Na toaletách pro personál chybělo umyvadlo s tekoucí vodou a mýdlo. Ve skladu potravin byla poškozená podlaha a částečně opadaná omítka. Ani toalety pro hosty neodpovídaly předpisům," uvedl Kopřiva.
V plzeňské Lazaretní ulici SZPI zavřela restauraci Club Skleník. Vybavení kuchyně bylo znečištěné starou zaschlou špínou stejně jako povrchy pracovních ploch, kde byla mastnota a zbytky jídel. Záchod pro hosty zapáchal a mísy byly silně znečištěné od rzi.
V Horkách u Čáslavi inspektoři našli v prodejně potravin Hung Pham The velké množství myšího trusu, byl i uvnitř přepravek s pečivem. Obaly potravin byly ohlodané. "Inspekce nařídila kompletní deratizaci a dezinfekci," uvedl Kopřiva.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down