11.02.2015 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce uzavřela čtyři čínské restaurace

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zavřela za poslední týden kvůli špatným hygienickým podmínkám čtyři čínské restaurace, hernu, nonstop bar a prodejnu potravin. Šlo o provozovny v Plzeňském kraji a v Praze, uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

SZPI začala kontrolovat provozovny společného stravování, tedy restaurace a další zařízení podle novely zákona od ledna. Kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám jich už zavřela několik. Tentokrát to byly dvě čínské restaurace v Klatovech v Nádražní ulici a v ulici Čsl. legií. Obě měly podle inspekce silně znečištěnou kuchyň, kde byly zbytky jídel, nánosy prachu a zaschlá mastnota. "Zjištění svědčila o dlouhodobé rezignaci na dodržování elementárních hygienických předpisů," popsal stav jedné z nich Kopřiva. Ve druhé bylo kromě špinavé kuchyně umyvadlo odpojené od odpadu a voda vytékala na podlahu, v nepřijatelném stavu bylo WC pro zaměstnance. Po odstranění nedostatků nechala SZPI po několika dnech restaurace znovu otevřít.
Další dvě čínské restaurace se nacházely v těsném sousedství ve Štěpánské ulici v Praze. Měly podobné problémy jako klatovské podniky, znečištěné byly také ledničky, některé potraviny provozovatel skladoval nebalené. V jedné z nich také kontroloři našli na podlaze mrtvý hmyz a živé larvy. Jedna restaurace už je opět v provozu, druhá nikoliv. V Domažlicích inspekce zavřela hernu Las Vegas v Poděbradově ulici. Jelikož se zde prodávají nápoje a balené potraviny, zavřela ji inspekce kvůli tomu, že chybí přívod teplé vody do umyvadla, kde se myje nádobí. Není zde funkční záchod pro personál. V Sušici zavřeli inspektoři nonstop bar Macao, kde nebyla funkční toaleta pro personál a prostor baru byl v zanedbaném stavu, majitel nezajistil průběžné odklízení odpadu. Po návštěvě inspekce však nedostatky odstranil a může bar opět provozovat.  Zavřena byla po kontrole i prodejna potravin Xuan Mon Dang ve Slovanské ulici v Poběžovicích. V prodejně i ve skladu byl myší trus a potraviny, které myši poškodily. Po deratizaci a sanitaci mohl majitel otevřít. Inspektoři povolují otevření po opakované kontrole. Se všemi zahájí také správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down