Inspekce zavřela dvě prodejny potravin

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) minulý týden zavřela dvě prodejny potravin, dvě pivnice a hernu kvůli nedodržování hygienických předpisů, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Pavel Kopřiva. Objevily se třeba problémy s hlodavci či plísní. Jednou ze zavřených je Pivnice na Dvorci v Jevíčku na Svitavsku, kde se v kuchyni válel myší trus. "Zároveň provozovatel nezajistil pravidelné odklízení potravinářského odpadu. Stěny i zařízení byly pokryté vrstvou mastnot, prachu či plísně," popsal Kopřiva.

K dnešnímu dni provozovatel nedostatky odstranil a mohl opět otevřít, uvedl Kopřiva. V Jihlavě měla problém herna Zlatá hvězda. Sklad byl ve stavu nedokončených stavebních úprav a mezi stavebním materiálem byly desítky přepravek s pivem a dalšími nápoji. "Sklad nesplňoval hygienické podmínky a provozovatel je nesmí používat," doplnil Kopřiva. Jednou ze zavřených prodejen je pražský Albert v ulici U Šalamounky. Během kontroly byla prodejna otevřená, přestože byla přerušená dodávka vody. Kvůli tomu byla znečištěná podlaha, WC pro zaměstnance zapáchalo a ti si nemohli mýt ruce. Po odstranění nedostatků a obnovení dodávky vody inspekce povolila znovu otevřít. Druhou prodejnou potravin je Thi Thu Huong Le v Kopidlně na Jičínsku. V regále mezi potravinami bylo velké množství myšího trusu a několik balení potravin bylo od myší okousaných. Pod regály bylo velké množství prachu, nečistot, zapadlé ovoce a zelenina. Objekt nebyl zabezpečený před pronikáním škůdců. Po důkladné deratizaci a úklidu mohl majitel znovu otevřít. Se všemi hříšníky SZPI také zahájila správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down