Jarní potravinová sbírka vynesla 431 tun zboží pro potřebné, méně než na podzim

Jarní potravinová sbírka vynesla i s on-line supermarkety 431 tun zboží pro potřebné, oznámili dnes organizátoři sbírky v tiskové zprávě. Bylo to o 149 tun méně než v podzimním kole, proti loňskému jaru je to pokles o 19 tun. V kamenných prodejnách mohli lidé potraviny a drogerii darovat 23. dubna, v internetových obchodech Košík.cz, Rohlik.cz a iTesco sbírka skončila v neděli.

Do regionálních skladů potravinových bank se díky jarní potravinové sbírce dostalo 388 tun potravin a 43 tun drogistického zboží. Dary mají pomoc hlavně seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, handicapovaným nebo lidem bez domova a v nouzi.

Potřeba potravinové pomoci podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové trvale stoupá. Kvůli pandemii koronaviru ztratilo mnoho lidí práci, v poslední době se přidalo prudké zdražování, více potravin je třeba i z důvodu uprchlické krize.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, organizuje ji Česká federace potravinových bank se Svazem obchodu a cestovního ruchu a také obchodními řetězci a dalšími partnery.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) s Českou federací potravinových bank a ministerstvy zemědělství a životního prostředí uzavřely nově dohodu o omezení plýtvání potravinami a řešení podpory pro lidi v nouzi. Omezit plýtvání potravinami je podle prezidenta SOCR Tomáše Prouzy nutné v celém řetězci, od zemědělství přes výrobu, distribuci až po spotřebu. Dbát by na tento úkol měly nejen domácnosti, ale třeba také stravovací zařízení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down