Julius Meinl otevře v ČR prodejnu s delikatesemi

Rakouská společnost Julius Meinl se vrací na trh České republiky. V polovině prosince otevře v centru Prahy obchod s delikatesami. Informoval o tom server iHNed.cz. Firma v roce 2005 opustila český maloobchodní trh údajně kvůli velké konkurenci a svých bezmála 60 obchodů prodala společnosti Ahold. Pražská prodejna má alespoň prozatím zůstat v Česku jedinou.

V třípatrovém obchodě s barem nabídne Julius Meinl potraviny domácího a zahraničního původu, uvedl jednatel společnosti Herbert Vlasaty. Julius Meinl se prý chce v Praze uchytit i rozvážkou zboží a nabídkou cateringu. Podobný obchod provozuje společnost jen v centru Vídně. Další obchody v Česku podle Vlasateho firma neplánuje. V pražské pobočce chce otestovat své šance v zahraničí a v budoucnu otevřít obchody v dalších zemích.

Přestože maloobchodní řetězce v Česku mají potíže a stěžují si na pokles spotřeby zákazníků v důsledku ekonomické krize, obchody s delikatesami, například se sýry, vínem nebo regionálními produkty jsou naopak na vzestupu.
Společnost Julius Meinl byla v posledních letech svého působení v České republice ztrátová. Například v roce 2005 její prodělek činil 321 milionů korun a o rok dříve 363 milionů korun. Firma byla první zahraničním obchodním řetězcem, který kvůli tvrdé konkurenci opustil český trh. Následoval jej francouzský Carrefour a belgická Delvita.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *