Každý šestý farmář neprošel loni kontrolou pohody zvířat v chovu

Každý šestý chovatel hospodářských zvířat a každý pátý zájmový chovatel neprošel v loňském roce kontrolou veterinářů týkající se pohody zvířat. Zatímco u zájmových chovatelů podíl meziročně mírně klesl, u hospodářských vzrostl o šest procentních bodů. Mezi nejčastější chyby zájmových chovatelů patří nevhodné podmínky chovu a omezování výživy a napájení. U hospodářských zvířat pak chovatelé nejčastěji zanedbávají přiměřenou ochranu zvířat před větrem nebo predátory. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Zákon na ochranu zvířat proti týrání začal v Česku platit přesně před 25 lety. Od té doby kontrol přibylo. Například v dozoru nad přepravou zvířat šlo na začátku zhruba o 250 kontrol ročně, v současnosti jich je více než desetinásobek. Loni veterináři například kontrolovali chov ovcí na Turnovsku. V okolí domu bylo mnoho předmětů, které mohly zvířata zranit - volné dráty nebo trčící trámy, okapy a hřebíky. Chovatel dostal pokutu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down