Klatovské rybářství začalo s jarními výlovy, ryby jsou kvalitní

Klatovské rybářství začalo tento týden s jarními výlovy. Firma odloví kolem 80 rybníků, převážně jde o menší vodní plochy s násadovou rybou nebo plůdkem. Tržní ryby na Velikonoce bude dost, cena bude stejná jako loni. Kvalita ryb je velmi dobrá, vody v rybnících je dostatek, hladiny se doplňují, řekl ředitel firmy Václav Voráček.

"V pěti rybnících máme schované tržní ryby z loňského roku, které jsou připravené pro velikonoční období, tedy pro český trh a zahraničí," uvedl. Jde o menší plochy kolem 20 hektarů.
Poptávka po rybách na Velikonoce se podle ředitele poslední roky nijak nezvyšuje. "Kdo má chuť, tak si je koupí, ale nejsou to Vánoce," uvedl. Lidé mohou dostat ryby z jarních výlovů od příštího týdne na sádkách v pěti střediscích podniku a ve zpracovně v Tajanově u Klatov, přes níž projde asi 40 procent jarní produkce firmy. Druhá největší rybářská firma v ČR dále dodává do řetězců Makro, Globus a Ahold.
Export, hlavně do Německa a něco do Rakouska, je vinou pandemie zhruba na poloviční úrovni, zejména kvůli uzavřeným gastronomickým provozům i nižší poptávce obchodů. "Jde většinou o obchodníky, kteří mají také své zpracovny a dodávají do marketů," uvedl. Němci kupují ryby před Velikonoci výrazně více, protože je tam konzumují jako postní jídlo. "Záleží na oblastech, tedy na tom, jaké jsou tam národnostní komunity. Třeba asijské národy jsou ryby zvyklé jíst. Vývoz přes hranice není v době covidu problémem. "Jezdíme s naším kamionem, ale naši lidé se musí testovat, mít veškerá veterinární potvrzení a další dokumenty," uvedl.
Podnik plánuje na jaře vylovit necelých 100 tun ryb, jedenáctinu roční produkce. "Kapr bude tvořit tak 60 tun, zbytek lososovité ryby jako pstruh a siven, o něž je stále větší zájem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down