25.03.2022 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompostárna Prahy přijala za pět let provozu 12 706 tun bioodpadu

V kompostárně v pražském Slivenci přijali za pět let provozu 12 706 tun rostlinného odpadu. Množství přijatého bioodpadu v meziročním porovnání každým rokem stoupá. V roce 2021 to bylo rekordních 3647 tun bioodpadu, tedy skoro o 250 tun více než v roce 2020. Zelený odpad do zařízení vozí pracovníci městské organizace Lesy hlavního města (LHMP), která je provozovatelem kompostárny, firmy i občané. Kompostárna funguje od poloviny roku 2017. Organizace to uvedla na svém webu.

V roce 2021 dovezly podle údajů LHMP téměř polovinu odpadu do kompostárny ve Slivenci firmy. Podobný trend byl i v minulých letech. Zhruba čtvrtina loni přijatého odpadu pocházela ze sběrných dvorů a Pražané přímo do kompostárny odevzdali 647 tun bioodpadu. Občané metropole mohou zdarma v kompostárně nechat každý měsíc až 250 kilogramů biologicky rozložitelného odpadu. V zařízení se ukládá rovněž biologicky rozložitelný odpad vzniklý při údržbě městské zeleně. Loni tak pracovníci městské organizace dovezli ke zkompostování 72 tun trávy, listí a větví z údržby parků a z okolí vodních toků a nádrží, které má LHMP ve správě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down