Kontrola SVS v Praze odhalila 100 kg masa neznámého původu

Kontrola Státní veterinární správy (SVS) v prodejně potravin na pražském Žižkově odhalila 100 kilogramů jehněčího masa neznámého původu. Maso nemělo žádná označení dokládající zdravotní nezávadnost a provozovatel prodejny nesplnil povinnost doložit jeho původ. Veterinární inspektoři mu proto nařídili maso zlikvidovat na jeho náklady. Informoval o tom mluvčí SVS Petr Majer.

Podle SVS šlo o prodejnu, kde se prodává halal maso, tedy maso zvířat zabitých v rituálních porážkách. Provozovatel nedoložil původ jatečně upravených trupů ze sedmi jehňat. "Chybělo oválné razítko s vyznačením kódu země a číslem schválení jatek, na nichž byla jehňata poražena," uvedl Majer.
Inspektoři maso na místě znehodnotili. Provozovatel po skončení kontroly dodatečně dodal dokument, podle kterého maso pocházelo z jatek v Polsku. SVS to prověřuje u tamních dozorových orgánů. Za porušení zákona o potravinách hrozí provozovateli prodejny pokuta až 50 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down