Kontroloři v zemědělství se omezí na akutní případy

Státní veterinární inspektoři omezí svou činnost. Plánované dlouhodobé kontroly, které neohrozí zdraví, se kvůli koronaviru odloží. Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) budou v práci pokračovat na jatkách nebo při prošetřování týrání zvířat. Uvedl zástupce tiskového mluvčího Petr Majer. Podobně se zachovají inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

"Dozorová činnost zůstane plně zachována v těch nejzásadnějších oblastech jako jsou dozor na jatkách, odbavování zásilek veterinárního zboží, řešení případů podezření na výskyt nebezpečné nákazy či prošetřování závažných případů týrání zvířat. Dlouhodobě plánované kontroly a další kontroly, jejichž odklad bezprostředně neohrozí zdraví lidí a zvířat či chod ekonomiky, budou do odvolání minimalizovány," řekl. Pracovníci SZPI se zase zaměří na kontroly bezpečnosti potravin. "Primárně jde o došetřování podezření na výskyt potravin představujících riziko pro lidské zdraví, došetřování podnětů spotřebitelů, vystavování certifikátů nutných například pro vývoz potravin," sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Běžné ochranné pomůcky pracovníci SZPI mají, respirátory FFP 3 jim ale chybí. Získají je podle mluvčího poté, co budou dostupné. Majer konstatoval, že veterináři zatím potřebnou ochranu mají, nevydrží jim ale dlouho. Vedení SVS podle něj usiluje o jejich doplnění. Mění se také úřední hodiny, pracovníci SVS pracují, pokud můžou, z domova. Úřední hodiny jsou tak v celé ČR sjednocené na pondělí a středu od 9 do 12 hodin, jinak se musí nejdřív domluvit předem v naléhavých případech individuálně. SZPI funguje ve stejné dny od 8 hodin do 11 hodin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down