Kosteleckým uzeninám loni stouply tržby na 6,05 mld. Kč, zisk klesl

Firmě Kostelecké uzeniny, hlavnímu českému zpracovateli masa, loni meziročně stouply tržby zhruba o pět procent na 6,05 miliardy korun. Čistý zisk společnosti ale klesl téměř o deset procent asi na 60,5 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy ve Sbírce listin, na jejíž zveřejnění upozornil server Ekonomický deník. Kostelecké uzeniny patří do holdingu Agrofert.

Naprostá většina tržeb Kosteleckých uzenin pochází z domácího trhu. Loni jen přibližně 15 procent tržeb tvořil export, hlavně na Slovensko. Domácí tržby loni firmě meziročně stouply o 3,6 procenta a tržby z vývozu o 15,7 procenta. Průměrný počet zaměstnanců za rok 2020 činil 1328 lidí, a byl tak o několik desítek vyšší než předchozí rok. Firma ve zprávě uvedla, že pandemie nemoci covid-19 na účetní závěrku za loňský rok neměla významný dopad.
Kostelecké uzeniny ve výroční zprávě za rok 2020 zveřejnily také údaje o přijatých dotacích. Z Programu rozvoje venkova firma získala investiční dotaci 49,3 milionu korun a z podpory zpracování zemědělských produktů a zvyšování konkurenceschopnosti potravinářského průmyslu 24,3 milionu.
Navíc má firma příslib poskytnutí dvou dotací ze Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), a to 75 milionů korun na optimalizaci bourání vepřového masa a inovace ve výrobě a dalších 70 milionů korun na inovaci technologie výroby pasterizovaných masných výrobků v obalu. Server Deník N zhruba před dvěma týdny uvedl, že firmy z holdingu Agrofert získaly loni více než miliardu korun z evropských dotací určených pro zemědělce a na rozvoj venkova, které v Česku zprostředkovává SZIF. Jde podle serveru o největší částku za dobu, kdy je premiérem Andrej Babiš.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down