Kraj Vysočina rozdělí mezi obce 69 milionů korun

I pro příští rok vyčlenil Kraj Vysočina peníze na podporu obcí v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny. Dotaci opět obdrží každá obec do 1500 obyvatel, která předloží žádost v souladu s novými Zásadami zastupitelstva Kraje Vysočina, které bude na svém posledním letošním zasedání schvalovat krajské zastupitelstvo 10. prosince. Informují o tom internetové stánky Kraje Vysočina.

„Mezi obce je kraj připraven rozdělit 69 milionů korun a podle počtu došlých žádostí se podpora bude pohybovat v rozmezí 104 000 až 130 000 korun pro jednu obec,“ doplnil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro regionální rozvoj. Žádosti včetně povinných příloh se přijímají v termínu od 1. do 31. ledna 2014 na úřadech příslušných obcí s rozšířenou působností.

Jednou z podmínek přidělení dotace je finanční spoluúčast obce a platí, že obec do 300 obyvatel se musí spolupodílet minimálně 40 %, u obce nad 300 obyvatel je stanoven podíl minimálně 50 % nákladů. Kromě toho dochází oproti minulým zásadám k několika změnám. Jednou z nich je, že projektová dokumentace je uznatelným nákladem do výše maximálně 50 % z celkových nákladů. Další je vlastnictví objektů, které nepodléhají evidenci v katastru nemovitostí, dokládají obce výpisem z evidence majetku obce.

„I nadále platí možnost realizovat projekt na pozemcích Kraje Vysočina za předpokladu doložení kopie smlouvy zakládající právo provést stavbu nebo smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene a obě smlouvy schvaluje Rada Kraje Vysočina. V případě, že obec zvažuje tak zacílený projekt a nemá smlouvy s krajem uzavřeny, je třeba se v této záležitosti obrátit na majetkový odbor Krajského úřadu Kraje Vysočina, aby mohly být do konce ledna tyto smlouvy uzavřeny,“ vysvětlil Dušan Vichr z krajského odboru regionálního rozvoje.

Schválené Zásady (včetně formuláře žádosti) budou vyvěšeny na internetových stránkách kraje www.kr-vysocina.cz pod odkazem krajský úřad/dokumenty odborů krajského úřadu/odbor regionální rozvoje/rozvoj a obnova venkova nebo také přímo pod odkazem „eDotace“ včetně kontaktů na příslušné pracovníky obcí s rozšířenou působností.

Podporu v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny poskytuje kraj od roku 2004 a za tu dobu podpořil téměř 6000 projektů obcí v celkové částce přesahující 700 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down