29.08.2016 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Králem vín se v rekordním ročníku stalo Vinařství Fučík

Králem vín se v letošním 11. ročníku soutěže stal Ryzlink rýnský 2014 moravské zemské víno od Vinařství Fučík. V soutěži bylo rekordních 1212 vzorků od 160 českých a moravských vinařů. Poprvé se soutěžilo v kategoriích extrasuchých vín a poprvé se přidělovaly velké zlaté medaile. Vinařství Volařík opět kraluje soutěži kolekcí, sdělil organizátor soutěže Branko Černý. Ocenění převzali vinaři v pátek ve Znojmě.

Vína byla letos rozdělena do 11 kategorií podle druhu a zbytkového cukru. "Renesanci zažívají suchá vína, a proto byly skvěle obsazené obě kategorie suchých i polosuchých vín," uvedl Černý. Komise udělila celkem 16 velkých zlatých medailí, 118 zlatých, 123 stříbrných a 115 bronzových. Na velkou zlatou bylo třeba překročit 90 bodů, na zlatou 87. "Na prvním místě byla tlačenice, dvě vína získala shodných 92,8 bodu a muselo se přistoupit na rozhodování podle dalších parametrů. Na BM Vinařství tak zbylo jen vítězství v kategorii a velká zlatá medaile. Velkým překvapením byla česká červená vína a jejich vítězství v kategoriích," uvedl Černý. Vítězné víno má podle degustátorů svítivě zlatou barvu a velmi bohatou vůni. "Nacházíme v ní zralé meruňky, medový meloun, citrusy v medu, bílý rybíz, angrešt. Chuť je svěží a dynamická, šťavnatá, marmelády jsou krásně vysušovány kyselinou, nekonečné víno," uvedl Černý.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down