Lesy ČR pomohly penězi či dřevem 509 lidem postiženým tornádem

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) pomohl finančním darem či poskytnutím dřeva 509 lidem postiženým loni v červnu na jižní Moravě tornádem. Největší zájem byl o finanční dar 100 000 korun, které dostalo 358 žadatelů. Celkem jim podnik vyplatil téměř 36 milionů korun. Menší zájem byl o darování dřeva na krov a na topení. Uvedla to mluvčí podniku Eva Jouklová.

O pomoc požádalo 664 lidí. Kvůli nesplnění podmínek však podnik musel téměř čtvrtinu žádostí zamítnout. Poskytnutí pomoci bylo podmíněno tím, že dům musel být určený k trvalému bydlení a bylo třeba jej kvůli následkům tornáda zdemolovat nebo na něm vyměnit střechu. "Žádosti jsme začali vyřizovat hned následující den, poslední z nich koncem letošního března," uvedl pověřený generální ředitel LČR Jiří Groda.
Dřevo na krov získalo od Lesů ČR 38 žadatelů, celkem jim podnik daroval a dopravil na pily 1900 metrů krychlových kulatiny. Palivové dřevo, 2260 metrů krychlových, si rozdělilo 113 lidí.
Tornádo loni 24. června poškodilo i lesy, techniku a budovy v majetku Lesů ČR. "Opravili jsme střechy a fasády dvou objektů na polesí. V příštím roce obnovíme všech 120 hektarů lesa směsí dřevin, například dubu, borovice, břízy, olše, habru," řekl ředitel Lesního závodu Židlochovice Miroslav Svoboda.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down