Lesy ČR začaly prodávat dřevo menším pilám formou přímého prodeje

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) začal prodávat malým a středně velkým pilám dřevo formou přímého prodeje. Dosud se menší dřevařské provozy mohly dostat ke státnímu dřevu jeho nákupem v aukcích. Podle pověřeného generálního ředitele LČR Jiřího Grody tím podnik podporuje místní zpracovatele dříví a regionální dřevařský průmysl. "Naplňujeme (tím) programové prohlášení vlády," uvedl Groda v tiskové zprávě.

Smlouvy o přímém prodeji dříví uzavírají Lesy ČR od února a o nabídku je podle nich velký zájem. "Zatím jsme uzavřeli s 280 regionálními pilami kontrakty na 114 000 metrů krychlových dříví. Více než 109 000 metrů krychlových už podnik dodal a bude v tom pokračovat," uvedl Groda. Systém přímého prodeje podle něj podnik průběžně vyhodnocuje.
Do přímého prodeje podnik nabízí regionálním pilám dřevo, které si obchoduje ve vlastní režii. Do nabídky tak nejde dřevo, které ve stáních lesích na základě takzvané komplexní zakázky těží a následně si i prodávají lesnické firmy. V podmínkách přímého prodeje Lesy ČR stanovily, že zpracovatelům v regionech poskytnou až 20 procent dřeva, které na dané organizační jednotce podnik dělá ve vlastní režii.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down