27.03.2014 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní Techagro bude ve dvacetileté historii rekordní

Díky silným domácím výrobcům zemědělské techniky bude letošní veletrh Techagro a další doprovodné veletrhy na brněnském výstavišti ve dvacetileté historii rekordní, přijede 750 vystavovatelů, což je dosud nejvíce. Podle generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše přinesl nástup moderních technologií spoustu změn, ale traktor si stále na internetu koupit nelze, řekl dnes na tiskové konferenci. Veletrhy potrvají od neděle do čtvrtka, očekává se návštěvnost přes 100 000 lidí.

Pro zemědělce je nákup traktoru či jiné velké techniky zásadní investicí a veletrh je jediné místo, kde si může tyto stroje osahat a bezprostředně srovnat, uvedl Kuliš. Veletrh už však není místem obchodních setkání, nýbrž setkáním odborníků z různých zemědělských a technických odvětví.
Kvůli mimořádnému zájmu vystavovatelů museli pořadatelé dokonce některé vystavovatele odmítat, protože veškeré interiérové i venkovní výstavní plochy budou plné stejně jako na strojírenském veletrhu. Bude tu zhruba 750 vystavovatelů na 83 000 metrech čtverečních. Zhruba pětina je ze zahraničí, doplnil Kuliš.
K úspěchu veletrhu přispívají i dobré výsledky českých zemědělců v posledních třech letech, řadě farmářů se podařilo investovat, uvedl Jan Záhorka z Agrární komory ČR.
Kuliš přirovnává Techagro ke strojírenskému veletrhu. Oba stojí na velké základně českých výrobců. Podobně to funguje v Německu, kde se sjíždějí tuzemští producenti, řekl. První čtvrtletí je navíc pro brněnské veletrhy velmi příznivé, dosavadní veletrhy mírně předčily už tak poměrně vysoká očekávání. Je vidět, že ekonomika se po několika letech dostala do dobrého období, uvedl Kuliš.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down