Letošní Techagro zaznamenalo rekordní návštěvnost i počet vystavovatelů

Brněnské veletrhy zemědělské techniky Techagro a další doprovodné veletrhy přilákaly na výstaviště v tomto týdnu 120 000 lidí, což je o pětinu více, než pořadatelé očekávali. Účast vystavovatelů byla letos rekordní ve dvacetileté historii. Za první čtvrtletí na výstaviště přišlo na všechny veletrhy již 340 000 návštěvníků, což je také nad očekávání. Uvedla to mluvčí veletrhů Dita Brančíková.

Dalším rekordem je návštěvnost za jediný den. V neděli, v první den veletrhu, se do expozic přišlo podívat přes 38 000 lidí, což je nejvíce za posledních deset let. Letošní Techagro definitivně potvrdilo jeho nadregionální středoevropský význam na pozici jednoho ze tří nejdůležitějších veletrhů agrární techniky v Evropě, prohlásil generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Obsazené byly nejen všechny pavilony, ale i volné plochy a pořadatelé museli některé vystavovatele i odmítat.

Kromě zemědělských strojů a techniky se na výstavišti ukazovala lesní technika, zemědělská zvířata či zařízení na zpracování biomasy. Na veletrh si našli cestu prakticky všichni významní výrobci zemědělské techniky a představili i novinky včetně brněnského Zetoru.

Příští ročník zemědělských veletrhů se uskuteční od 3. do 7. dubna 2016.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *