MAS Posázaví rozdělí z Programu rozvoje venkova napřesrok 27 milionů korun

MAS Posázaví rozdělí do konce roku 2018 z Programu rozvoje venkova (PRV) prvních 27 milionů korun. Předpokládaný termín vyhlášení výzvy k předkládání žádostí o dotace je 11. prosinec 2017, žádosti by se pak měly přijímat od 31. ledna do 28. února 2018 do 12 hodin. Konečné termíny musí ještě schválit Programový výbor MAS Posázaví, který se sejde 28. listopadu 2017. Informovala o tom PR manažerka Posázaví Jaroslava Tůmová.

Z PRV by do roku 2020 mělo do Posázaví „přitéct“ dohromady 57 milionů korun. Rozdělovat se budou v těchto fichích (oblastech podpory): fiche 7 Agroturistika, fiche 8 Lesy, voda, rekreace a fiche 9 Podpora místních výrobců. V první výzvě bylo pro fichi 7 Agroturistika alokováno 10,427 milionu korun, ve fichi 8 Lesy, voda, rekreace se bude rozdělovat 8,230 milionu korun a pro fichi 9 Podpora místních výrobců se počítá s 8,778 milionu korun.

V rámci Programu rozvoje venkova, který pro Ministerstvo zemědělství administruje Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), mohou předkládat projekty k podpoře mikropodniky a malé podniky ve venkovských oblastech, soukromí a veřejní držitelé lesů a jejich sdružení, zemědělští podnikatelé, výrobci potravin a krmiv i jiní zpracovatelé. Podporovány budou mimo jiné investice do vybraných nezemědělských činností, do výstavby stezek pro turisty, herních a naučných prvků, odpočinkových míst a přístřešků, stavby mostků, lávek a zábradlí nebo pořízení zařízení a nástrojů na zpracování zemědělských produktů.

MAS Posázaví rozdělí do roku 2020 z evropských fondů přes 180 milionů korun, příjemci zhruba třetiny z nich by měli být vybráni do konce roku 2018. Největší částka, a to zhruba 105 milionů korun, se bude v Posázaví rozdělovat z Integrovaného operačního programu (IROP).

Jednotlivé programové rámce včetně fichí a další užitečné informace jsou zveřejněny na stránkách leader.posazavi.com a budou se pravidelně aktualizovat. Zájemci o dotace mohou své záměry konzultovat osobně, telefonicky a mailem, při každé výzvě se budou pořádat také semináře pro žadatele.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down