21.06.2021 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství: Krmiva v České republice jsou bezpečná

Krmiva jsou v České republice podle Ministerstva zemědělství (MZe) vyráběná v souladu s předpisy Evropské unie a jsou bezpečná. Čeští výrobci loni vyvezli krmiva za 20,5 miliardy korun, z toho do Ruska 23 428 tun krmiv v hodnotě 1,15 miliardy korun. Sdělil to mluvčí MZe Vojtěch Bílý.

Podle Státní veterinární správy (SVS) způsob i příprava inspekce českých výrobců krmiv z ruské strany naznačovaly, že nelze čekat pozitivní výsledek. Rusko už zavedlo zákaz dovozu krmiv z Estonska, Litvy, Německa, Nizozemska a Španělska a lze očekávat podobné pokračování i v dalších členských státech.

Na středu je proto na úrovni EU k tématu svoláno jednání, uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček. Nové opatření Ruska se podle Agrární komory ČR dotkne především větších českých výrobců nebo nadnárodních firem na výrobu krmiv, které v Česku působí, řekla mluvčí komory Barbora Pánková.

Ruská Federální veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor zakázala od 21. června dovoz krmiv a přísad do krmiv z ČR. Rozhodnutí úřad zdůvodnil tím, že inspekce českých podniků, které mají oprávnění dodávat krmiva a doplňkové látky do Ruska, dopadly neuspokojivě. Oznámila to dnes ruská tisková agentura TASS.

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) podle MZe dlouhodobě a pravidelně kontroluje výrobu krmiv i jejich uvádění na trh a neshledal žádné problémy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down