27.11.2017 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství podpořilo půlmiliardou výzkumné projekty

Ministerstvo zemědělství podpořilo 460 miliony korun 33 výzkumných projektů v programu Země. Dnes to oznámilo na svém webu. Přihlášeno bylo 328 návrhů, úspěšnost přihlášených je tak zhruba desetiprocentní. Peníze na dalších pět let dostane například Univerzita Karlova v Praze, Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR nebo Mendelova univerzita v Brně.

"Podpořili jsme například výzkum, který se zabývá ověřováním původu medu, zmírněním dopadu klimatických změn na lesní porosty nebo zpracováním zbytkové biomasy na energetické nosiče a suroviny," uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Devět vybraných projektů je zaměřených na řešení výzkumných potřeb státu, zbývajících 24 řeší výzkumné organizace dohromady s podniky. Jde například o snahu šlechtit lépe stravitelné odrůdy plodin nebo o hledání nových způsobů zadržování vody v půdě.

Ministerstvo je zřizovatelem sedmi veřejných výzkumných institucí. Mezi ně patří například výzkumné ústavy živočišné výroby, rostlinné výroby nebo meliorací a ochrany půdy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down