Ministerstvo zemědělství zvýšilo dotace

Ministerstvo zemědělství zvýšilo o více než dvě miliardy korun rozpočet prvních výzev Programu rozvoje venkova. Žadatelé budou moci dostat až 7,5 miliardy korun, uvedl mluvčí rezortu Hynek Jordán. Nejvíce peněz by měli získat chovatelé skotu, drůbeže a prasat. Příjem žádostí skončil 12. října, zemědělci, lesníci a potravináři si řekli téměř o 11 miliard korun.

Největší částka z nově přidaných dvou miliard, více než 1,4 miliardy korun, je určená na rekonstrukci nebo výstavbu stájí, dojíren, skladů a jímek. Přibližně 500 milionů korun je pak pro potravinářské firmy na inovace. Na výstavbu jatek, sýráren a dalších zpracoven zemědělských produktů dostanou potravináři navíc 200 milionů korun.
 „Živočišná výroba je klíčová pro zachování a rozšiřování pracovních míst zejména na venkově, kde bývá menší nabídka pracovních příležitostí. Důležité je také udržení mladých lidí na vesnici. To patří k důvodům, proč se podpora živočišné výroby stala jednou z mých priorit. Chci, aby naše země byla maximálně potravinově soběstačná, s prosperujícím
a konkurenceschopným zemědělstvím a potravinářstvím. Proto se snažíme hledat různé způsoby podpor,“ řekl ministr Marian Jurečka.

 Se zvýšením rozpočtu na první kolo příjmu žádostí se posouvají některé termíny pro administraci žádostí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *