Ministr zemědělství Nekula oznámí jméno nového šéfa státních Lesů ČR

Jméno nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) oznámí ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v úterý 29. listopadu dopoledne.  Do té doby nebude ministerstvo zemědělství výběr ředitele komentovat, řekl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v Česku.

Podnik zatím vede Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku. Řízením podniku byl pověřen loni v prosinci poté, co Marián Jurečka (KDU-ČSL), který ministerstvo zemědělství dočasně vedl, odvolal posledního šéfa firmy Josefa Vojáčka. Ještě v prosinci 2021 ministerstvo zemědělství vypsalo na místo generálního ředitele výběrové řízení, ale ministr Nekula v něm nikoho nevybral.
Letos v červenci ministerstvo vypsalo druhé výběrové řízení, do něhož se přihlásilo 21 zájemců. Do druhého kola výběru, který měla na starosti pražská personální agentura Constellation, postoupilo šest uchazečů. V říjnu dělala agentura s uchazeči manažerské a psychologické pohovory a testy. Následně uchazeči představili své koncepce řízení podniku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down