Ministr zemědělství: Získali jsme navíc 540 milionů korun pro zemědělce

Vláda schválila návrh ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) na zabezpečení dodatečných peněz pro zemědělce, kteří čelí krizové situaci. Na jejich podporu je připraveno 540 milionů korun. Informuje o tom tisková zpráva Ministerstva zemědělství.

Částka, kterou už dříve odsouhlasili ekonomičtí ministři na posílení podpor pro nejvíce ohrožená zemědělská odvětví, bude činit 540 milionů korun. Tuto podporu potvrdila i vláda. Spolu s 540 miliony vyplatí Ministerstvo zemědělství i 270 milionů korun od EU, které Česká republika dostala již na konci března jako mimořádné podpůrné opatření pro nejvíce ohrožená zemědělská odvětví.
„Finanční podporu rozdělíme zejména do sektoru vepřového, drůbeže, mléka, jablek a brambor. Mimořádnou pomoc od Evropské unii jsme mohli z vlastních zdrojů navýšit o 200 %, tedy o 540 milionů korun. Díky těmto penězům pomůžeme zemědělcům, kteří jsou nejvíce zasaženi narušením trhu a kteří se podílejí na zajištění potravin pro naše obyvatele,“ uvedl ministr Nekula.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down