26.04.2022 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moravští vinaři získali na soutěži v Maďarsku 11 medailí, z toho šest zlatých

Moravští vinaři získali na maďarské mezinárodní soutěži VinAgora celkem 11 medailí, z toho šest zlatých. Jejich vína soutěžila v konkurenci 941 vín z celého světa. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje. Loni se v soutěži podařilo Znovínu získat po šesti letech pro Česko titul šampiona.

Nejúspěšnější byla letos vinařství Davinus a Znovín Znojmo, která získala po dvou zlatých medailích, a vinařství Josef Dufek, které získalo jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Maďarská soutěž udělila sedm titulů šampionů, devět velkých zlatých medailí, 160 zlatých medailí a 116 stříbrných. Hranice pro udělení zlaté medaile je na této soutěži výš než ve většině ostatních mezinárodních soutěží. Víno musí získat alespoň 89 bodů pro zisk zlaté medaile, obvykle to bývá 86 bodů. "Hodnotitelský systém po otevření vzorku přinutí degustátora víno takzvaně přečíst a kompletně rozebrat po senzorické stránce. Intenzita šesti aspektů vína, následný graf aromatického a chuťového profilu, označení minimálně pěti hodnot v několika skupinách vůní. Až po všech těchto splněných úkolech se na tabletu objeví známá OIV stobodová tabulka," uvedl Miroslav Majer z vinařství Davinus, který se hodnocení účastnil i jako porotce. Nejvyšším úspěchem v soutěži je získání titulu šampiona, to se loni podařilo Znovínu Znojmo. Předtím na VinAgora získalo vinařství z Česka titul šampiona naposled v roce 2015. Soutěž VinAgora byla založena v roce 1992. Drží si patronaci prestižní Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV a Vinofedu, tedy federace nejvýznamnějších mezinárodních soutěží vín a lihovin. Je jedinou mezinárodní soutěží vín v Maďarsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down