MZe bude příští rok hospodařit s 25,3 mld. Kč, dohodli se ministři

Ministerstvo zemědělství bude v příštím roce hospodařit s 25,3 miliardy korun. Dohodl se na tom ministr zemědělství Miroslav Toman s ministryní financí Alenou Schillerovou. Rozpočet na letošní rok měl původně činit 24,2 miliardy Kč, meziročně tak proti loňským plánům jde o zvýšení o více než miliardu Kč. Ta chyběla i v letošním plánu, dnes ji Toman s ministryní financí dojednal, uvedli oba. Půjde na vodní hospodářství. Včetně peněz z evropských zdrojů bude mít ministerstvo zhruba 55 miliard Kč.

"S paní ministryní jsme se dohodli na navýšení rozpočtu pro ministerstvo zemědělství o miliardu korun na vodní hospodářství, zároveň jsme se dohodli na pětiprocentních úsporách, co se týká provozních nákladů," řekl po jednání novinářům Toman. Ministerstvo v letošním roce získalo i další peníze, například sedm miliard korun šlo na kompenzaci škod a boj s kůrovcem, kvůli krizi se zvyšovaly výdaje pro Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond.
Jak před časem uvedl Zemědělský svaz ČR, nakonec mělo MZe letos k dispozici 38 miliard korun. Svaz trvá na dorovnání na stejnou výši i příští rok. Podle Tomana navýšení bude, pokud to rozpočet státu dovolí. "Máme dohodu, že podle situace - kolik bude potřeba a hlavně jaké budou možnosti státního rozpočtu - se bude vykrývat. V tuto chvíli nechci žádné číslo říkat, to bych věštil z křišťálové koule," řekl ministr.
Schůzka s Tomanem byla pro ministryni Schillerovou druhým rozpočtovým jednáním. Při předchozím jednání se nedohodla s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou na podobě rozpočtu resortu práce na příští rok.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down