MŽP dá 350 milionů korun na další výsadbu listnáčů, výzvu spustí v srpnu

Na další sázení listnatých stromů v městech a obcích nabídne Ministerstvo životního prostředí (MŽP) 350 milionů korun. Vedle individuální výsadby úřad nově podpoří i velké výsadbové projekty. Příjemci dotace však musí zajistit také vysazení dalších listnáčů, financované z jiných zdrojů. O oba typy dotací si zájemci mohou požádat od 2. srpna, uvedla za MŽP Dominika Pospíšilová v tiskové zprávě.

Během posledních dvou let resort dotací podpořil výsadbu 70 000 stromů. Původně vyčleněných 200 milionů korun z Národního programu Životní prostředí letos na jaře navýšil o dalších 100 milionů. Současná dotace pochází ze stejného programu.
"Každý, kdo má chuť a příležitost sázet, ať nezaváhá," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). "Míra naší podpory bude i tentokrát až stoprocentní a zájemcům jako vždy zafinancujeme nejen nákup materiálu a výsadbu, ale i následnou péči o nové stromy," dodal.
V srpnu letošního roku podle něj příjem žádostí začne, a pokud se alokace nevyčerpá dřív, výzva skončí na konci roku 2023. "Malé výsadby mohou od nás získat podporu na projekt maximálně ve výši 250 tisíc korun, u velkých výsadeb to bude až pět milionů korun. U nich navíc chceme znásobit naši snahu a budeme od organizací požadovat navýšení sumy na výsadbu v poměru minimálně 1 : 1 vůči naší podpoře," uvedl Brabec.
Na individuální výsadby resort dá 200 milionů korun. Dobrovolníci budou moci listnáči osadit veřejně přístupná místa měst a obcí v zástavbě i v okolí. Příspěvek cílí i na zasazení listnáčů v uzavřených vnitroblocích a společných dvorech bytových domů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down