Na jihovýchodě Maďarska se objevila ptačí chřipka

Ptačí chřipku zjistil maďarský Národní úřad pro bezpečnost potravin (Nebih) na krůtí farmě v župě Békés na jihovýchodě Maďarska. Informovala o tom agentura MTI s odvoláním na sdělení Ministerstva zemědělství. Ministerstvo v této souvislosti uvedlo, že v zájmu prevence před šířením nebezpečného viru musí být zlikvidováno všech 9000 kusů drůbeže postižené farmy. Dodalo, že stát toto chovné zařízení odškodní.

Pracovníci Nebih podle ministerstva zjistili, že se jedná o kmen viru H5N8, u nějž doposud nebylo zaznamenáno, že by se přenesl na člověka. Podobný, ale závažnější případ se v Maďarsku vyskytl v březnu 2015. Na jedné drůbeží farmě na východě země byl tehdy zjištěn virus H5N1, kvůli kterému tam bylo vybito 100 000 kachen.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down