28.11.2016 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na jihu Švédska utratili 200 tisíc slepic kvůli ptačí chřipce

Na jihu Švédska museli kvůli ptačí chřipce utratit 200 tisíc slepic, oznámily švédské úřady. Podle agentury AFP byl virus této choroby minimálně u volně žijících ptáků zaznamenán již v deseti evropských zemích. Do Švédska se mohla ptačí chřipka rozšířit ze sousedního Dánska, kde byla v pondělí potvrzena na kachní farmě u Kodaně.

Velké množství drůbeže museli tento týden utratit i na severu Německa. Ve čtvrtek německé ministerstvo životního prostředí oznámilo, že v Dolním Sasku muselo být utraceno kvůli ptačí chřipce téměř 110 tisíc krůt a kuřat. Tato choroba ptactva je nyní hlášena již ve 12 z 16 německých spolkových zemí.

Kromě Švédska, Dánska a Německa se ptačí chřipka v posledních týdnech objevila v Evropě i v Nizozemsku, Polsku, Rakousku, Švýcarsku, Maďarsku, Chorvatsku a Rusku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down