28.03.2018 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepším vínem z Čech je Ryzlink rýnský 2016 z Litoměřic

Titul šampiona soutěžní akce Vinařské Litoměřice získal Ryzlink rýnský 2015, pozdní sběr z moravského Vinařství Lahofer. Zlatou medaili obdržel Ryzlink rýnský 2016 z Klášterních vinných sklepů Litoměřice, který se stal nejvýše hodnoceným vínem vinařské oblasti Čechy. Odborníci hodnotili 648 vzorků. O výsledcích soutěže informovala mluvčí Litoměřic Eva Břeňová.

"Po loňských nájezdech divočáků, kteří zničili i to málo, co se loni v důsledku nepříznivého počasí urodilo, je to obrovská satisfakce, ze které máme velkou radost," uvedl sklepmistr Klášterních vinných sklepů Litoměřice Antonín Hrabkovský. V hodnocení šestnácti pětičlenných komisí uspělo i litoměřické Rulandské bílé 2015, pozdní sběr, jež získalo stříbrnou medaili.

Příležitost ochutnat nebo zakoupit vítězné vzorky dostanou milovníci vín v pátek 13. a v sobotu 14. dubna, kdy se v kulturním centru uskuteční 16. ročník Vinařských Litoměřic, které se řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice. "Do Litoměřic se opět sjede zhruba šest desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, na svých degustačních stáncích představí to nejlepší, co vyrobili," uvedl ředitel akce Pavel Kacerovský.

Hosté výstavy předají poháry pro šampiona a zlaté a stříbrné medaile vítězům v pátek 13. dubna. Výstavu bude doprovázet kulturně-odborný program. Tradičně návštěvníky čekají přednášky na téma víno a zdraví a víno a pokrmy, kde odborníci z řad lékařů přednesou poznatky o vlivu vína na lidský organismus.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down