16.01.2017 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Největší mlékárenská firma u nás letos investuje 300 milionů korun

Jihočeská Madeta, největší zpracovatel mléka v zemi, letos investuje okolo 300 milionů korun. Do konce roku chce na Táborsku přestěhovat závod z Řípce do Plané nad Lužnicí. Řekl to ředitel firmy Milan Teplý. V Plané postaví společnost také další sýrárnu.

"Budeme rušit závod Řípec. V Plané by to měla být nejmodernější mlékárna ve střední Evropě, to bychom chtěli letos, koncem roku by mělo být všechno přestěhované. Chtěli jsme zavřít i Pelhřimov a neuděláme to, bude tam trvanlivé mléko ještě nějaký čas dál, dojede se technologie, bude to jako logistika," řekl Teplý. Madeta tak bude mít výrobní kapacity v Plané, Jindřichově Hradci a Českém Krumlově, České Budějovice budou nadále fungovat jako obslužné místo. Do Plané se z Řípce už přestěhovala sýrárna, z ní tam přešla většina zaměstnanců, asi 20 lidí. "Nabídku samozřejmě dostali všichni. V Řípci dosud zůstává ještě asi 230 zaměstnanců, nabídku přejít do závodu v Plané dostanou také všichni," řekla mluvčí Madety Marta Faktorová.

Výroba z Řípce na Táborsku do Plané nad Lužnicí se přesouvá postupně. Investice se pohybuje v řádu desítek milionů ročně. "V Plané chceme stavět další sýrárnu na tvrdé sýry, přikoupili jsme tam deset hektarů a na dvou hektarech už jsou haly," řekl Teplý. Madeta, jež zaměstnává asi 1500 lidí a jejíž obrat v roce 2015 činil 5,5 miliardy korun, má zhruba 680 dodavatelů mléka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down