13.11.2017 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Největší tuzemský výrobce sektů očekává letos vyšší prodej

Skupina Bohemia Sekt očekává letos o několik procent vyšší prodej než loni, kdy uplatnila na trhu 28,5 milionu lahví sektů, šumivých nápojů, tichých vín a lihovin. Řekl to ředitel největšího výrobce sektů a vín v ČR Ondřej Beránek. Prodeje za prvních deset měsíců rostou, ale celkové odhady podle Beránka ztěžuje fakt, že za poslední dva měsíce prodá skupina 30 procent celoroční produkce.

Sektů se všeobecně v České republice prodává stále více, letos nejvíce za posledních pět let. "Podle průzkumu agentury Nielsen poměrně znatelně, což potvrzuje fakt, že spotřebitel si dá sekt častěji i během roku," řekl Beránek. Aktuálně je nárůst pro celý maloobchodní trh meziročně o 15 procent v objemu a téměř 12 procent v hodnotě, spotřeba sektů je stále nejvyšší v prosinci. "Opět se potvrzuje, že sekt je barometrem spotřebitelské nálady. Ekonomice se daří, což je znát i na maloobchodních tržbách, růstu spotřebitelské důvěry, ale také na prodeji sektů," řekl.

Obchodní řetězce musejí poslat objednávky sektů pro vánoční sezónu už do poloviny listopadu, protože kapacita výroby je omezená. "Jejich zájem je letos vyšší," uvedl Beránek. Do centrálních skladů se sektů vozí nejvíce v prvních deseti dnech prosince. "Protože nákupy jsou více navázány až na okamžik spotřeby. Napřed lidé nakupují vánoční dárky a až krátce před Štědrým dnem a před Silvestrem potraviny včetně sektů," řekl.

Společnost sekty vyrábí první polovinu roku čtyři dny v týdnu kratší dobu a druhou polovinu roku pět dní v týdnu delší dobu. "Letošek byl ale mimořádný. Abychom stačili vyrobit to, co trh žádá, museli jsme už od ledna najet částečně na dvousměnný provoz. A odpolední směny pokračovaly i ve druhém pololetí," uvedl Beránek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down