Nejvíce skotu bylo vloni poraženo v Pardubickém kraji

V Pardubickém kraji bylo v loňském roce poraženo 56 400 kusů skotu, nejvíce v České republice. Počet poražených zvířat meziročně vzrostl o 11,5 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Krajský podíl výroby hovězího a telecího masa činil 27 procent republikové produkce.

Druhý nejvyšší počet poražených kusů skotu vloni vykázal Kraj Vysočina, a to 53 tisíc. Rok předtím byl první, oba regiony si meziročně vyměnily pořadí. Na třetím místě se minulý rok umístil Středočeský kraj s Prahou s 22 100 kusy skotu.  Počet poražených prasat v Pardubickém kraji vloni dosáhl 86 300 a tvořil podíl 3,7 procenta republikového úhrnu. Na rozdíl od skotu byl v kraji v roce 2018 zaznamenán meziroční pokles o čtyři procenta, ve srovnání s rokem 2016 činil pokles 20,4 procenta. Největším producentem vepřového masa byl Jihočeský kraj se čtvrtinovým podílem na celostátní výrobě masa a 565 700 poraženými kusy.
V roce 2018 bylo v Pardubickém kraji poraženo více než 3000 ovcí včetně jehňat, což představovalo 22 procent ze zvířat poražených v ČR. Produkce skopového a kozího masa v Pardubickém kraji patří dlouhodobě mezi nejvyšší v zemi. Vloni bylo v Pardubickém kraji vyprodukováno 48 tun skopového a kozího masa, což tvoří 20,6 procenta republikového úhrnu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down