09.10.2023 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Několik desítek aktivistů protestovalo na mléčné farmě na Pardubicku

Zhruba 70 aktivistů dnes na mléčné farmě v Dolanech na Pardubicku protestovalo proti údajně nehumánnímu chovu krav a telat. Areál, který patří Agrodružstvu Klas Křičeň, na výzvu vedení družstva opustit odmítli. Po následném příjezdu policie aktivisté uposlechli výzvy k opuštění farmy a z areálu odešli. Neoprávněným vniknutím na soukromý pozemek se policie podle ní dál zabývá.

Aktivisté si kolem sedli k venkovním boudám v areálu farmy, v nichž se odchovávají mladá telata. Na sobě měli jednorázové hygienické overaly a drželi různé transparenty. Následně přijeli zástupci Agrodružstva Klas, kteří zavolali policii. Policie na místo vyslala pořádkovou jednotku, celkem zasahovalo kolem 20 policistů.

"Smyslem akce je upozornit na praktiky mlékárenského průmyslu, který běžně odebírá telata matkám v průběhu 30 minut až 12 hodin po porodu. Pro zvířata je to utrpení. Většina veřejnosti o tom neví," řekla mluvčí aktivistů. Své jméno neuvedla. Zvířata se podle aktivistů zneužívají k výrobě potravin. Akci aktivisté podle mluvčí policie nikomu nehlásili.

Porušení pravidel

Aktivisté podle předsedy družstva Ladislava Štěpánka vnikli do uzavřeného prostoru farmy a porušili pravidla veterinárních opatření. "Mohou do chovu šířit jakoukoliv nákazu," řekl. Družstvo podle něj dobytek chová v souladu s veterinárními předpisy a nařízeními Evropské unie. "Chov je pod veterinární kontrolou. Každé tele má svůj životní prostor, vše je kontrolováno rámci programu welfare," řekl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down