13.10.2015 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Některé řeky se ještě nevyrovnaly s následky sucha

Morava se dosud nevypořádala s následky letošního letního sucha. Přestože se ochladilo a přibylo dešťových přeháněk, koryta řek jsou ve srovnání se stejnými obdobími z minulých let zaplněna jen z pětiny až čtvrtiny. Uvedl to Marek Vyskot ze státního podniku Povodí Moravy, který má moravské toky ve své péči.

Kdy se situace zlepší, nelze podle vodohospodářů odhadnout. "Situace je ve srovnání s létem na většině míst buď setrvalá, nebo mírně kolísavá. Samozřejmě nám pomáhá, že léto máme za sebou a voda již není čerpána k závlahám," uvedl Vyskot.  Například řeka Jevišovka na Znojemsku je na pouhých deseti procentech svého obvyklého stavu, řeka Bečva na střední Moravě je na zhruba 25 procentech a řeka Morava ve Strážnici na Hodonínsku  asi na 35 procentech normálu. "Září a říjen patří k poměrně suchým měsícům. Snad nám více naprší v listopadu. Doufáme, že se bude situace ke konci roku zlepšovat, ale vývoj neumíme odhadnout," zdůraznil Vyskot.  Stav sucha ale podle něj hlásí desítky měrných stanic na moravských řekách. Letošní sucho bylo jedním z největších, s nimiž se Morava od roku 2000 potýkala.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down